Dr. Szőnyi György
szülész-nőgyógyász, orvosigazgató
H:15–19, Sze:15–19, Cs:10–14 óráig
szülésznő, szakasszisztens – Szülésznői várandós gondozás és tanácsadás
Schégerin Rita
Schégerin Rita vagyok, férjemmel, három gyermekünkkel és két kutyánkkal Budapesten élünk. Hivatásomat tekintve szülésznő vagyok, jelenleg a Róbert Magánklinikán kísérek szüléseket.
Pályaválasztásom rendhagyó módon alakult. Apai ágon régi újpesti asztalos családból származom, ezért gimnáziumi érettségim után hagyományokat folytatva intarzia készítőnek tanultam, majd a Magyar Iparművészeti Főiskolán szereztem bútortervező diplomát. Három éve dolgoztam tervezőként, amikor első fiammal várandós lettem. Az ő születésekor felkészületlen és tapasztalatlan voltam, de mérhetetlenül boldog. 19 hónappal később kisebbik fiam is megérkezett, ugyanabban a kórházban, ugyanazzal az orvossal, de ezúttal választott szülésznővel. Nagyon sokat köszönhetek neki, részese lehettem egy csodálatos háborítatlan szülésélménynek. Megtapasztalhattam a női erőt és ez óriási önbizalmat adott a továbbiakban. Azt éreztem, tiszteletben tartanak bennünket, mindenben támogatnak, segítenek nekünk. Nagyon szerencsésnek mondhatom magam, mert két év múlva – lányunk születésekor – harmadszor is átélhettem a csodát.
Második és harmadik szülésem után annyira elvarázsolt a szülőszoba légköre, hogy amikor kislányom kétéves lett, beiratkoztam a szülésznőképzőbe. Nem volt könnyű három kisgyerek mellett iskolába, illetve kórházi gyakorlatokra járni, de egyre jobban érdekelt ez a hivatás. A gyakorlatokon sajnos sokszor olyan szemlélettel, hozzáállással, kommunikációval találkoztam, amivel nem tudtam azonosulni. Szerencsére a Szent Imre Kórházban töltött szakmai gyakorlatom alatt olyan kolléganőktől tanulhattam, akik nemcsak szakmailag voltak magasan képzettek, hanem megtaláltam bennük azt is, amit kerestem egy jó bábában. Ezt a komplex tudást próbálom azóta is elsajátítani és állandóan tovább fejleszteni. Ez a komplexitás a várandósság-szülés-gyermekágyi időszak testi és lelki folyamatainak ismeretéből és azok támogatásából, az anya-baba egységként való kezeléséből, a várandós és a gyermeke kompetenciájának tiszteletben tartásából áll, természetesen mindezt megfelelő, pozitív szuggesztiókat tartalmazó kommunikációval és nagy empátiával kivitelezve.
Frissen végzett szülésznőként a Semmelweis Egyetem II. sz. Szülészeti Klinikáján kezdtem dolgozni. Az itt eltöltött 10 év alatt nagyon sok olyan esettel találkozhattam, amivel általában egy máshol dolgozó kolléganő sokkal kisebb eséllyel találkozik. Ezekből is nagyon sokat tanultam. A klinikán nagyon magas a szülésszám, így én is több száz szülést kísérhettem. Szerencsére, itt is megtaláltam azokat az orvosokat és kollégákat, akikkel a szülészetről azonos a gondolkodásunk, hitvallásunk.
Fontosnak tartom folyamatosan frissíteni a szakmai ismereteimet, ezért rendszeresen veszek részt tanfolyamokon, előadásokon, egyéb képzéseken, kommunikációs tréningeken, leginkább a természetes szülés témakörében.
Két évvel ezelőtt úgy éreztem, eljött annak az ideje, hogy váltsak. Így csatlakoztam a Róbert Magánklinika csapatához, jelenleg itt kísérek szüléseket.
2019-től a G1 Intézetben is várom a hozzám fordulókat szülésznői várandós gondozásra és tanácsadásra.
Schégerin Rita
szülésznő
szülész-nőgyógyász, ultrahang specialista (ISUOG, IOTA és FMF szakképesítés)
kedd 17–20, péntek 8–14 óráig
egyetemi magántanár, nőgyógyász, endoszkópos sebész, brit regisztrált GMC orvos
Hétfő 16–20 óráig
szülésznő, szakasszisztens – Szülésznői várandós gondozás és tanácsadás
Csütörtök: 9–12 óráig
szülésznő – Szülésznői várandós gondozás és tanácsadás
K: 9–13, Cs: 9–18 óráig
egyetemi tanár, bőr-, nemigyógyász, kozmetológus, klinikai onkológus
előjegyzés szerint, és szerdán 16–20 óráig
egyetemi docens, bőrgyógyász, kozmetológus, klinikai onkológus, kandidátus
előjegyzés szerint, és kedden 9–13 óráig
klinikai főorvos, bőr-, nemigyógyász, kozmetológus, onkoradiológus
előjegyzés szerint, és hétfőn 16–20 óráig
egyetemi tanársegéd, bőr-, nemigyógyász, kozmetológus; allergológus, klinikai immunológus
előjegyzés szerint, és kedden 16–20 óráig
bőr-, nemigyógyász, gyermekbőrgyógyász, kozmetológus
előjegyzés szerint, és pénteken 14.30–19.30 óráig
bőr-, nemigyógyász, gyermekbőrgyógyász, kozmetológus
előjegyzés szerint, és pénteken 14.30–19.30 óráig
szülész-nőgyógyász, ultrahang specialista (ISUOG, IOTA és FMF szakképesítés)
kedd 17–20, péntek 8–14 óráig
egyetemi magántanár, nőgyógyász, endoszkópos sebész, brit regisztrált GMC orvos
Hétfő 16–20 óráig
egyetemi tanár, bőr-, nemigyógyász, kozmetológus, klinikai onkológus
előjegyzés szerint, és szerdán 16–20 óráig
egyetemi docens, bőrgyógyász, kozmetológus, klinikai onkológus, kandidátus
előjegyzés szerint, és kedden 9–13 óráig